محوطه برج خلعت‌پوشان ، تفرجگاه عمومي مي‌شود

+0 امتياز

شهردار تبريز خبر داد: 
محوطه برج خلعت‌پوشان ، تفرجگاه عمومي مي‌شود

خبرگزاري شهريار به نقل از روابط عمومي شهرداري تبريز گزارش داد، مهندس نوين با اعلام اين خبر افزود: برج خلعت‌پوشان كه در حاشيه ورودي شرقي شهر قرار دارد ، يكي از جاذبه‌هاي تاريخي و گردشگري تبريز به شمار مي‌رود كه علي‌رغم قدمت و سبقه تاريخي و ميراثي ، طي سال‌هاي گذشته در مهجوريت قرار گرفته ، با اين حال شهرداري تبريز درصدد است تا طي يك برنامه‌ريزي اساسي و در راستاي حفظ و احياي آثار تاريخي و نيز بسترسازي براي توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري ، نسبت به ساماندهي محوطه اين برج تاريخي و تبديل اراضي موجود در اين سايت به پارك و تفرجگاه عمومي اقدام جدي نمايد.

شهردار تبريز در بخش ديگري از سخنان خود افزود: اين تصميم بر اساس توافق و تفاهم‌نامه منعقده ميان دانشگاه تبريز و سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري به عنوان مالك اراضي محدوده برج خلعت پوشان اتخاذ گرديده و مقرر شده است سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري با حفظ مالكيت دانشگاه بر اين اراضي و در محدوده‌اي 5 هكتاري ، نسبت به ايجاد پارك و تفرجگاه عمومي در حريم برج خلعت‌پوشان اقدام نمايد.

مهندس نوين در عين حال افزود: با اجراي اين طرح ، علاوه بر افزايش سرانه فضاي سبز عمومي تبريز ، امكان بهره‌مندي و بازديد عموم مردم و گردشگران داخلي و خارجي از برج تاريخي خلعت‌پوشان فراهم خواهد شد.  • [ ]