قلعه‌نويي: آنهايي كه مي‌گويند 3 موقعيت داشتيم چيزي از فوتبال نمي‌دانند

+0 امتياز

باخته‌اند و حالا دنبال توجيه كردن مردم هستند
قلعه‌نويي: آنهايي كه مي‌گويند 3 موقعيت داشتيم چيزي از فوتبال نمي‌دانند

 خبرگزاري فارس: قلعه‌نويي: آنهايي كه مي‌گويند 3 موقعيت داشتيم چيزي از فوتبال نمي‌دانند

امير قلعه‌نويي در خصوص اتفاقاتي پس از بازي با استقلال، حمايت علي پروين از او و صحبت‌هاي رد و بدل شده با فتح‌الله‌زاده، صحبت‌هايي را انجام داده است.


پيش از هر چيز از حمايت تماشاگرانتان صحبت كنيد...
بايد ممنون دار اين تماشاگران باشيم. دست تك تك آنها را مي بوسم و اگر تشويق‌هاي آنها نبود بعد از دريافت گل دوم نمي‌توانستيم به بازي برگرديم. لطف خدا شامل حال ما شد و حمايت آنها دلگرمي خاصي به بازيكنان ما داد و اين پيروزي متعلق به آنها است.

 هنگامي كه كنار خط حضور داشتيد ياد بازي استقلال و پرسپوليس نيفتاديد؟

چرا، تا حدودي شبيه بازي استقلال و پرسپوليس بود بخصوص آن بازي كه 3 بر 2 پيروز شديم و اين مسابقه جّوي شبيه آن دربي داشت.

 حالا كه 2 روز از بازي گذشته باور مي كنيد تماشاگران استقلال اينگونه با شما و اكبرپور رفتار كرده باشند؟

متاسفانه جوّ بدي در ورزشگاه حاكم شد كه البته همه تماشاگران در اين مسئله دخيل نبودند. اين مسئله مهم نيست و توكل من و بازيكنانم فقط به خدا است.

 مديرعامل باشگاه تراكتورسازي اعلام كرده شايد اگر قلعه‌نويي روي نيمكت استقلال بود تراكتور اين بازي را مي باخت.

ايشان به من محبت دارند ولي من بازيكنانم را ستايش مي كنم كه خوب بازي كردند. يك فوتبال تاكتيكي را به نمايش گذاشتيم و 3 گل زديم و چند گل نزديم. ضمن آنكه بايد بگويم گل دومي كه دريافت كرديم روي كار تاكتيكي آنها نبود. آنها روي اشتباه مدافع‌ ما به گل رسيدند ولي بازيكنانم را ستايش مي كنم چون قانون فوتبال مي گويد وقتي يك مدافع اشتباه مي كند تيم گل بعد را هم مي خورد اما بازيكنانم خوشبختانه خوب تمركز كردند و خدا نيز كمك كرد كه برنده شويم.

بعد از بازي خيلي از استقلالي ها مدعي شدند كه تراكتورسازي فقط 3 موقعيت داشت و آن هم فقط از روي ضربات ايستگاهي بود. شما اين مسئله را قبول داريد؟

اين‌هايي كه اين حرف‌ها را مي زنند شايد زياد فوتبال نمي دانند! شايد آقايان نمي دانند كه اين هم تاكتيك است. وقتي من ميانگين قدي بازيكنانم را بالا برده‌ام يعني اينكه به ضعف حريف پي برده‌ام كه اين كار را انجام داده‌ام. اگر فوتبال را بدانيد، بايد قبول كنيد كه اين يك تاكتيك كاملا اثرگذار است و در تمام دنيا روي ضربات شروع مجدد برنامه‌ريزي مي كنند.
آنها ناراحت هستند و من به آنها حق مي دهم چون خيلي برنامه‌ريزي كرده بودند كه بازي را ببرند و دوست داشتند قبل از دربي، تراكتورسازي را هم شكست بدهند و حالا هم كه باخته‌اند بايد براي مردم توجيه‌هايي داشته باشند. در اين بازي نبض بازي دست ما بود. حالا من سؤالي مي پرسم.

چه سؤالي؟

مگر شوت فلاويو، ضربه عابديني، ضربه سر شيرجه‌اي اكبرپور و شوت محمد ابراهيمي كه سه تاي آنها از كنار تير دروازه رد شد، موقعيت نبود؟ حالا خدا را شكر فيلم بازي موجود است، اگر فيلم بازي نبود آنها چه حرف‌هايي مي زدند؟ ضمن آنكه من اعتقاد دارم روي گل اول استقلال اصلا خطايي صورت نگرفت كه آن ضربه تبديل به گل شد. روي گل دوم هم مدافع ما توپ را به حريف داد. در مجموع فكر مي كنم اين حرف ها زياد قشنگ نيست و بازي هم تمام شده. ديروز به بازيكنانم سر تمرين گفتم بازي با استقلال به تاريخ پيوست و به فكر بازي با نفت تهران باشيد كه يك بازي كاملا سخت است.

 بعد از اشتباهي كه حسيني روي هر دو گل استقلال انجام داد او را تعويض كرديد ولي رفتار مناسبي با او داشتيد حتي حسيني نيز به سمت شما آمد...
اشتباه نكنيد، روي گل اول مأمور مهار مجيدي، عابديني بود و حسيني مقصر نبود. اين بازيكن يكي از خوب‌هاي تيم من بود و از عملكرد او راضي هستم.

 مهدي كياني امروز در مصاحبه‌اي عذرخواهي كرده و خواهان بازگشت به تراكتورسازي شده است، آيا اين مسئله تأثيري در تصميم شما دارد؟

ببينيد؛ من به عذرخواهي ايشان كاري ندارم ولي بايد يك سري مسائل را ياد بگيريم. من به هر تيمي كهمي روم شرايط خاص خودم را دارم و هر كس در اين شرايط جا نگيرد، بهتر است كه برود. بهتر است كياني به تيم ديگري برود و تجربه كسب كند. من به عذرخواهي كياني كاري ندارم و نمي دانم در گذشته چه رفتاري با او شده و به اين مسئله را هم ورود نمي كنم ولي بهترين تصميم براي او اين است كه به تيم ديگري برود چون نه از نظر فني و نه از نظر اخلاقي به درد ما نمي خورد.

پس از پايان بازي ديالوگي بين شما و فتح‌الله‌زاده رد و بدل شد كه ظاهراً سرپرست باشگاه استقلال به شوخي به شما گفته بود در تبريز تراكتورسازي را مي بريم و شما گفتيد اجازه بدهيد 24 ساعت بگذرد. در اين خصوص توضيح مي دهيد؟

من به شوخي به آقاي فتح‌الله‌زاده گفتم 24 ساعت ريكاوري كنيد بعداً در خصوص بازي برگشت حرف بزنيد اما بايد مطلبي را بگويم. فتح‌الله‌زاده از مديران خوب و زحمت‌كش فوتبال ما است و همه وجودش را براي استقلال مي گذارد. كسي كه پول كاغذ روزنامه‌‌اش را به بازيكن مي دهد مشخص است كه به آن عشق دارد. البته شايد حرف ايشان بعد از بازي به خاطر ناراحتي اش بود اما من از آقاي فتح‌الله‌زاده تعجب كردم به چند دليل. اول اينكه ايشان مديري كاربلدند و نبايد بعد از بازي احساسي صحبت مي كرد. دوم اينكه معمولا بعد از بازي بايد به فكر مسابقه بعد بود و سوم اينكه فوتبال بالا و پائين دارد و هيچ كس جز خدا نمي داند در بازي برگشت چه اتفاقي مي افتد. شايد ايشان از باب شوخي گفته ولي من با مديران زيادي كار كردم كه فتح‌الله‌زاده مديري عاشق بوده و با استقلال مثل پسرش رفتار مي كند.

 علي پروين در گفت و گو با فارس از شما حمايت كرده و گفته چرا كسي نمي خواهد باور كند كه قلعه‌نويي كارش را بلد است؟

اول از همه بايد بگويم كه از ايشان ممنون هستم ولي متاسفانه بايد اشاره كنم عده‌اي قلم خود را فروخته‌اند كه همان اجنبي پرستان هم هستند. آنها نمي خواهند قابليت‌هاي مربيان ايراني را ببينند و هر وقت يك مربي ايراني نتيجه مي گيرد عليه او مقاله مي نويسند و 24 ساعت شروع به تخريب نيروهاي داخلي مي كنند. من اعتقاد دارم عده‌اي قلم را به اجنبي ها فروخته‌اند و تا يك اتفاق خوبي براي مربيان ايراني مي افتد فردا عليه‌اش موضع مي گيرند. 
خدا را شكر مي كنم كه هميشه در مجموعه‌ام با صداقت كار مي كنم و توكلم به خدا است. ما ملت كاملا بزرگي هستيم و اين مسئله را در تاريخ ثابت كرديم. ايراني، نژاد آريايي برتر است و يك عده نمي خواهند مسئله به اين مهمي را قبول كنند به همين خاطر هميشه عليه من موضع مي گيرند. قهرمان مي شويم،مي گويند ستاره داشت، ستاره نداريم و نتيجه مي گيريم، مي گويند ضد فوتبال بازي مي كند. هر كاري انجام مي دهيم يك ايرادي مي گيرند. اين عده هميشه به من انتقاد مي كنند و من هم آنها را به خدا واگذار كرده‌ام.
 از علي پروين هم ممنونم و او را دوست دارم. هميشه به او سر مي زنم و تلفني با يكديگر صحبت مي كنيم و اميدوار هستم او به پرسپوليس برگردد. پروين بزرگ است و انسان‌هاي بزرگ هميشه بزرگ فكر مي كنند. من هم اميدوارم علي پروين با بزرگي اش به پرسپوليس برگردد و به اين تيم بيش از قبل كمك كند.  • [ ]